• Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками... Дух Святий зійде на тебе й отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.
    [Лука 1:28, 35]”
    Детальніше...
Новини

Спомин померлих вірних

Оцініть новину
(2 votes)
Wednesday, 07 November, 2012

Весь місяць листопад є часом особливої молитви за померлих родичів та близьких. Це є давній християнський звичай, який сягає кінця Хст., а отже майже на півстоліття передує офіційному розколу християнства у 1054 році. Виник у лоні традиції Західної Церкви як спроба дати християнську відповідь на поганські обряди вшанування померлих.

Спомин усіх вірних померлих ще відтоді відзначається 2 листопада, тобто наступного дня після урочистості Всіх Святих. Вже до початку ХІІІст. цей день отримав власну розбудовану Літургію, яка мала вигляд процесійної ходи із 5 стояннями. При перших 4-х стояннях промовлялися молитви за померлих та співалися жалобні пісні. 5-те стояння - молебень у храмі на завершення процесії цвинтарем. Широко розповсюдженою благочестивою практикою є також подавання списків імен, за яких молиться вся Церква. Цей звичай, між іншим, є спільним як для Сходу, так і для Заходу.

Парафіяни сумської громади Благовіщення Пресвятої Діви Марії в єдності з усією Церквою розпочали місяць молитов відправою Святої Меси за усіх померлих вірних, а також за полеглих у війнах та репресіях. Ця літургія відбулася 3 листопада при Меморіалі загиблим польским воїнам, який розміщний на Центральному кладовищі м. Суми. Святу Месу очолив вікарій парафії о. Юрій Сема у співслужінні із настоятелем о. Войцехом Стасєвічем.

У своїй проповіді о. Юрій, проголошуючи Ісуса Христа переможцем гріха та смерті, заохотив вірних до радісного очікування зустрічі зі своїми близькими. Знаком очікування цієї зустрічі, зазначив отець, є наша молитва та пошуки єдності, миру та пробачення. Також після завершення Святої Меси душпастирі разом із вірними відвідали могили їх родичів та близьких.

Оскільки імена наших померлих близьких, які знаходяться у книзі життя, записані у нашій пам’яті, щодня перед Євхаристією сумські душпастирі зачитують так звані випоминки - списки імен, які парафіяни подають для відправлення молитов. Цікаво, що невеличка і молода римо-католицька громада вже нараховує більше 5 сотень імен тих, хто випередив їх на дорозі до вічності, а отже серед них і немало наших особистих заступників.

Гнат Могила,
Суми

Коментарі

Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість

Розклад богослужінь

  Нд.: о 9:00  
    о 11:00  
    о 13.00 (англійською мовою)
  Пн.: о 18:00  
  Вт.: о 18:00 (на латині)
  Ср.: о 8:00  
  Чт.: о 18:00  
  Пт.: о 18:00  
  Сб.: о 8:00  Радіо МаріяВхід