• Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками... Дух Святий зійде на тебе й отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.
    [Лука 1:28, 35]”
    Детальніше...
Новини

Рік Віри або Рік Байдужості

Оцініть новину
(1 Vote)
Wednesday, 21 November, 2012

Місяць тому Папа Римський Бенедикт XVI оголосив відкриття Року Віри. Що це таке – Рік Віри? Для чого нам певні «роки» : св. Павла, Священства і т.д.?

Рік Віри вже відзначався раніше – у 1967 році на 1900 річницю мучеництва святих апостолів Павла і Петра.  А що Рік Віри означає сьогодні?. «Якщо сьогодні Церква пропонує новий Рік Віри та нову євангелізацію, – вона не робить цього заради вшанування якоїсь річниці, але тому, що це необхідне навіть більше, ніж 50 років тому!» – сказав Бенедикт XVI, відкриваючи Рік Віри у 50-ту річницю відкриття ІІ Ватиканського Собору.

Зараз Рік Віри – дар від Бога для нашого навернення і запрошення замислитися: хто я? що я роблю в Церкві? чи хочу я служити? яке моє ставлення до заповідей: це реальність – можлива чи уявна? Чи знаю Символ Віри? Чи парафія є для мене спільнотою та місцем поглиблення віри? Чи християнин я серед друзів, на роботі, вдома, чи, може, від мене залишилась лише назва «християнин»?і т.д.

Світ швидко втрачає віру, цінності, християнин дуже скоро і непомітно перетворюється на язичника. 50 років тому отці Собору дуже потурбувалися про нас, щоб ми могли жити вірою в Ісуса Христа як Спасителя і Лікаря, розкривати її плоди. Ключовим терміном усіх змін ІІ Ватиканського Собору є «участь»: можемо читати Біблію рідною мовою, співати, розуміти Месу, врешті-решт бачити обличчя священика і т.д. І це лише зовнішні прояви. Насправді ми навіть не зможемо уявити всього великого значення ІІ Ватиканського Собору для християн та всього світу.

Нині можемо спостерігати значне «пожвавлення» священиків у храмах: сумлінно виконуючи рекомендації понтифіка та єпископів, вони намагаються залучити парафіян до участі в житті Церкви, поглибити релігійну обізнаність та, головне, віру. І що для цього тільки не використовують: Євхаристичні процесії, реколекції, паломництва, дні роздумів, тематичні проповіді, акції, рекламу, індульгенції і т.д.

У Пастирському листі наші єпископи звертаються до нас: «Наповнені Божою міццю, маємо обов’язок проголошувати словом і прикладом власного життя Бога для тих наших братів і сестер, що не знають Господа, а живуть у наших парафіях. Багато сусідів, друзів і співпрацівників часто запитують: 'Чому ти католик, чому приходиш до храму, що тобі це дає?' Вміймо дати відповідь…»

Як же це діє в нашій парафії? І чи діє взагалі?

Так, дійсно, є багато зовнішніх змін: кожної неділі змінюємо декорації, перед службою в неділю читаємо Катехизм Католицької Церкви, в кінці храму стоїть скринька для наших запитань, на які можемо отримати відповідь під час проповіді і т.д. Чи є результати? – Невідомо, може чиєсь серце і скрушилось. Але сумно, що скринька для питань весь цей місяць пуста. Про що це може свідчити?...Невже ніхто не цікавиться?

Нам жити, нам відповідати… і нам обирати, як пройде цей рік: як рік віри чи як рік байдужості. Господь хоче перебувати з нами і «підвалини віри завжди відкриті для нас».

Алёна Беспалая 

Коментарі