• Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками... Дух Святий зійде на тебе й отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.
  [Лука 1:28, 35]”
  Детальніше...
Новини

Блага Звістка – у жіночому лоні

Оцініть новину
(1 Vote)
Saturday, 27 April, 2013

Як згадувалося, в сумському храмі РКЦ від Благовіщення (цього року – 8 квітня) два тижні тривала фотовиставка, присвячена, загалом беручи, Життю. Про цей захід – наша розмова з п.Вадимом Дубодєловим, вірянином парафії Благовіщення. 

– Пане Вадиме, розкажіть детальніше про виставку, будь ласка. Бо, з одного боку, воно ніби й цілком зрозуміло: фотовиставка про нове життя, присвячена Благовіщенню, в храмі цього імені… А з іншого – як саме то все відбувалося?

– Так, у сумському храмі тривала виставка, присвячена відкриттю нової художньої галереї. Нею стало підвальне приміщення храму, що розташований по вул.Псільській, 1. На стінах цієї галереї було розміщено майже сім десятків фоторобіт 22-х сумських авторів. Пропозицію взяти участь у виставці ми оприлюднили в усіх місцевих газетах, на трьох тутешніх телеканалах, на сумських сайтах, виготовили афішу, розповсюджували флаєри – так ми зазвичай робимо, коли щось організовуємо.

– Назва виставки – «Благовіщення та материнство в мистецтві: від класики до сучасності». Як саме це було втілено у показі?

– Окрім знімків сучасних фотографів, там ще були репродукції творів мистецтва, образотворча класика. Цю частину виставки готували Ігор Сокур (він відповідав за зображення з теми «сучасний живопис») і Антон Дубодєлов (класика). Зображення про Благовіщення розкривали цю тему, починаючи від старовинних коптських ікон, образів Андрія Рубльова, Сандро Ботічеллі, Леонардо да Вінчі, Ель Греко – аж до Рене Магріта і Джона Кольєра. Ще були ікони єгипетські, японські, вірменські… Сучасне мистецтво було представлене, наприклад, Керолайн Дженнінгс.

– Ви згадали про оголошення-запрошення-флаєри… тобто це вже відпрацьований механізм?

– Це четвертий за останній час такий масовий захід, організований у парафії. Перед цим були дві виставки крижаних скульптур і виставка квітів. Ці культурні заходи зібрали чимало мешканців міста та області.

– Чому й навіщо ви входите у такий клопіт?

– Як самі ці заходи, так і відкриття галереї має дві головні мети. По-перше, це важливо для самих парафіян. Заохотити їх до активної праці, долучити до спільних старань, на чолі з настоятелем та ініціативною групою. Тоді католики не просто приходять на молитву і йдуть собі, а можуть бачити конкретні плоди своєї праці. По-друге, звичайно, це євангелізація серед жителів міста, свого роду загальноосвітня діяльність із питань релігії. Якщо можна так сказати, ми популяризуємо християнство загалом і Католицьку Церкву зокрема.

– Коли люди розохочуються, їм стає дедалі цікавіше… Ви вже знаєте, який захід хотіли б організувати у найближчому майбутньому?

– Звичайно, і то не один. У подальших планах, оскільки ми вже відкрили справжню галерею, – серія виставок знаних українських художників та скульпторів (зараз тривають перемовини). Також, звичайно, серія виставок живопису від представників люблінського університету Марії Склодовської-Кюрі, наших партнерів у проведенні виставки до Благовіщення. Принципової домовленості вже досягнуто, зараз узгоджуємо графік. Буде виставка дитячих світлин та конкурс дитячих аматорських фото, презентація центрів розвитку і дозвілля для дітей (заплановано до Дня захисту дитини). Крім того, проведемо фотовиставку «Сумські сім’ї»: від початку ХІХ століття – через 1960-70-то роки – й аж по наш час. І якщо вийде, бо зараз ми тільки почали про це розмову, – виставки молодих художників із Великої Британії, США та Італії, де ми маємо дружні стосунки.

– Суми як культурно-катехетичний центр у цьому відношенні просто надихають надією, що українці-некатолики прихильно ставляться до того, що Католицька Церква в Україні робить…

– Маленький факт: останню виставку крижаних скульптур, за тиждень її тривання, відвідали близько 5 тисяч осіб, було багато дітей.

Окремо я б хотів поговорити про музичне оформлення наших заходів. Музика лунала під час виставки про Благовіщення, і буде на День захисту дітей. А крім цього, у нас відбуваються концерти. Як класики, так і музики різних країн (наприклад, були концерти старовинної ірландської та італійської музики). Зараз же ми розпочали акцію зі збору коштів: маємо придбати – чи скоріше викупити – орган англійського виробництва, який уже виготовлений для нас і чекає в Польщі.

– Орган потрібен парафії як класичний «католицький» інструмент, ознака католицького храму?..

– Звичайно, що не тільки. Орган звучатиме під час літургій, а також відбуватимуться концерти. Ініціатива придбати цей інструмент належить настоятелеві парафії, о.Войцеху Стасевичу, організатору багатьох музичних фестивалів п.Оресту Ковалю. За підтримки польського органіста п.Гедиміна Грубби інструмент уже прибув до Польщі. Після того, як його встановлять у нашому храмі, Суми стануть сьомим містом в Україні, де є два і більше органів.

Учора, 22 квітня, під час концерту в рамках фестивалю «Organum», уже зібрано перші кошти.

– Дякую за розмову і зичу всіляких успіхів у роботі та задоволення від зробленого!

 

Рахунки, куди можна перерахувати свої пожертви (як у гривнях, так і в валюті) сумській парафії для придбання органу:

Громада Римсько-Католицької церкви

ЄДРПОУ 14022940

Рахунок 26003055014673 в Сумській філії ПАТ КБ"Приватбанк" МФО 337546

або картка ПАТ КБ"Приватбанк" № 5167 9872 0354 4529

 

Довідка CREDO: Вадим Дубодєлов – вірянин сумської парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії, 52 роки. Походить з мішаної сім’ї: мама – католичка. У парафію прийшов 1992 року (сумську парафію ереговано 1991 року). Свого часу закінчив Київський автошляховий інститут, тривалий час працював у сфері бізнесу. На сьогодні – консультант у галузі будівництва та нерухомості. У парафії займається організацією масових заходів та вирішенням юридичних питань.

Коментарі

 • justcloud discount
  justcloud discount Saturday, 11 May, 2013

  Don’t hesitate to attend these Seminars if you are new
  to miles and points collecting – in fact, you may get the very
  most out of it! March 31st ,2011 : 2011AGM SUS Council Agenda
  ± March17th, 2011 1 of 7DATE TIME OF MEETING: March 31th12:40 PLACE:
  Council Chambers. Could they do this? We always elect intelligent policy wonks or sports
  team owners or men who’ve spent their lives working on personal PR.
  Snow lovers welcomed the storm after a dry February in which only 1½ inches of snow fell in Portland.

 • christian louboutin outlet
  christian louboutin outlet Friday, 24 May, 2013

  You Could try this out

 • liaxituadlila
  liaxituadlila Friday, 31 May, 2013

  http://www.pregnancyaid.in Birth control pills are taken to avoid secretion of hormones, which are responsible for ovulation to take place. Minerals, vitamins, fibers, and protein should be in your daily diet. A strict routine should be followed while on the pill and the course must be completed.

 • Beats Headphones
  Beats Headphones Thursday, 06 June, 2013

  Thank you, I have happen to be searching for info about this kind of topic for ages and additionally yours is the best I have found so far.

 • Beats By Dre Studio
  Beats By Dre Studio Thursday, 06 June, 2013

  I'm just done investigating your write-up and I really quite liked it. I needed a few doubts inside the starting of the write-up though, but I hosted on reading and additionally I'm delighted I did. Great entertaining post, internet marketer! Keep publishing and even I'll absolutely be back once again in the near future. Thanks as well as regards.

 • Beats By Dr Dre
  Beats By Dr Dre Thursday, 06 June, 2013

  Publish more from that stuff, you're a little bit of great job here.

 • CHI Hair Straighteners
  CHI Hair Straighteners Thursday, 06 June, 2013

  Thank you such a lot for helpful knowledge. i'll visit your web site for a second time

 • Louboutin Sale
  Louboutin Sale Thursday, 06 June, 2013

  This is most effective blog.

 • ghd baratas
  ghd baratas Thursday, 06 June, 2013

  Thank you, I have happened to be searching for info about this topic for ages and also yours is the best On the net so far.

 • CHI Hair Products
  CHI Hair Products Thursday, 06 June, 2013

  Terrific blog. I like the website here very much.

 • Christian Louboutin Outlet
  Christian Louboutin Outlet Thursday, 06 June, 2013

  I just incorporated your web site to my personal favorites. I like reading your content regularly. Ty!

 • sdtYtCZD
  sdtYtCZD Thursday, 06 June, 2013

  [url=http://www.55uo3Z31Q6uQZkX8SKRs70.com/]sdtYtCZD[/url]
  sdtYtCZD http://www.55uo3Z31Q6uQZkX8SKRs70.com/
  sdtYtCZD

 • Mabbepsybearo
  Mabbepsybearo Friday, 07 June, 2013

  how to get pregnant
  According to this, the expecting mother's age (with reference to lunar calendar) is correlated with the month of conception for gender selection.
  I will only think of the excitement one feels if they check this out program you are able to glimmer of hope where there was none before.

 • Mabbepsybearo
  Mabbepsybearo Saturday, 08 June, 2013

  how to get pregnant All over the world, needing help getting pregnant has become more and more prevalent so why should you be embarrassed? They help so soothe the muscle tension in the uterus as well as to lessen the pain during the delivery process through helping to accelerate safe delivery.

 • veriOrdercE
  veriOrdercE Wednesday, 12 June, 2013

  dog insurance Ashton: Traditionally, insurance is considered a slow-growth industry. You must assume that your insurance coverage will have stipulations and loopholes. You have to make sure that the insurance coverage will take care of catastrophic occasions which may affect you.

 • Sicang
  Sicang Saturday, 15 June, 2013

  Perfect answer! That ralely gets to the heart of it!

 • osypuiftuwo
  osypuiftuwo Monday, 17 June, 2013

  6dbrkf , [url=http://uxxitsqkommt.com/]uxxitsqkommt[/url], [link=http://baugzexqgkns.com/]baugzexqgkns[/link], http://eoappndmwlgo.com/

Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість

Розклад богослужінь

  Нд.: о 9:00  
    о 11:00  
    о 13.00 (англійською мовою)
  Пн.: о 18:00  
  Вт.: о 18:00 (на латині)
  Ср.: о 8:00  
  Чт.: о 18:00  
  Пт.: о 18:00  
  Сб.: о 8:00  Радіо МаріяВхід