• Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками... Дух Святий зійде на тебе й отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.
    [Лука 1:28, 35]”
    Детальніше...
Новини

«Солдатська доля — Суми»: фотовиставка

Оцініть новину
(1 Vote)
Wednesday, 04 September, 2013

1 вересня в художній галереї «Наша» римо-католицької парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії в Сумах відбулося відкриття виставки «Солдатська доля — Суми. ІІ світова війна. Різний погляд».

 Виставка присвячена 70-річчю визволення міста від фашистської армії. На недільній св. Месі о. Томаш Припін благословив цю подію і закликав усіх вірних молитись про загиблих у минулій війні.

В роки минулої війни територією Сумщини пройшли сотні тисяч військових із різних країн. Вони були різних національностей, традицій, релігій та світоглядів. Солдати армії Вермахту і Червоної армії, партизани та вояки УПА, підпільники, польські військовополонені 1939 року і бійці Армії Людової, італійці, бельгійці, угорці, представники Кавказу і Середньої Азії, козаки… Вони воювали по різни сторони, але їхні долі була дуже схожі. Чисельні фотографії, копії документів, спомини з минулого намагаються передати почуття учасників і свідків тих подій.

Як повідомив автор ідеї і куратор виставки Антон Дубодєлов, експозиція підготовлена спільними зусиллями «Нашої» галереї, Державного архіву Сумської області, обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Сумського міського об’єднання Польської культури. Значну кількість архівних матеріалів надали колекціонери та приватні особи. Упорядкуванням матеріалу, підготовкою текстів, дизайном планшетів, підбором музики займалися парафіяни, які опікуються галереєю.

«Цією виставкою ми намагаємося привернути увагу до війни як трагедії та закликати до взаємного примирення. В Іспанії, у Мадриді встановлено хрест усім загиблим у Громадянській війні з написом: «Хто був правий — вирішить Бог».

Виставка працюватиме з 1 по 15 вересня за адресою: м. Суми, вул. Псільська, 1. До кінця року в галереї планується ще сім виставок: квітів, живопису Анни Гідори, Бориса Егіазаряна, Мирослава Ясинського, виставка фотографії «Україна–Уельс», виставка польського плакату, і остання виставка року — «Традиції Різдва».


Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість

Розклад богослужінь

  Нд.: о 9:00  
    о 11:00  
    о 13.00 (англійською мовою)
  Пн.: о 18:00  
  Вт.: о 18:00 (на латині)
  Ср.: о 8:00  
  Чт.: о 18:00  
  Пт.: о 18:00  
  Сб.: о 8:00  Радіо МаріяВхід