• Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками... Дух Святий зійде на тебе й отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.
    [Лука 1:28, 35]”
    Детальніше...
Новини

20 тон льоду варті моменту людської радості

Оцініть новину
(1 Vote)
Tuesday, 18 February, 2014

В суботу, 8 лютого 2014 року на розі вулиць Троїцька та Псільська, у дворі римсько-католицької церкви відкрилась виставка льодової скульптури. Вже третій рік поспіль парафія Благовіщення Пресвятої Діви Марії дарує це маленьке свято мешканцям та гостям міста Суми. На відкритті були присутні гості, яких запросив настоятель парафії о. Войцех Стасевич: о. Адам Рачковськи - заступник директора міжнародної благодійної організації Карітас-Люблін та о. Здислав Шостак - префект Люблінської духовної семінарії. В своїх промовах гості привітали присутніх та висловили підтримку українському народові та змінам, які відбуваються в країні.

 

Всі витвори крижаного мистецтва можна поділити на чотири частини. Сакральні скульптури Пресвятої Діви Марії та янголів цього разу були розташовані біля Хреста та Каплиці Ісуса Христа, що створило своєрідний ансамбль та привернуло велику увагу відвідувачів виставки.

Складний час, який переживає Україна, знайшов своє відображення в другій частині: герб України, герби Польщі та міста Люблін, як символи підтримки прагнень українців. Окремо розташована композиція в вигляді мапи України, будівельної каски та словами Тараса Шевченка «Борітеся - поборете, Вам Бог помогає!». Ці вірши читав загиблий активіст Євромайдану Сергій Нігоян.

Для маленьких відвідувачів вже традиційно була виготовлена крижана гірка. Цього разу її зробили з двома з’їздами та прикрасили льодовими візерунками. Також для малечі була надана можливість спробувати себе в якості крижаних скульпторів. Можливо, безліч дитячих робіт стане маленьким початком у велике творче майбутнє. До речі, в художній галереї «Наша», яка розташована у підвальному приміщенні костелу, у цей час проходила виставка дитячих робіт учнів сумської художниці Світлани Пушкар.

Вже традиційно аматорами та волонтерами була створена велика кількість скульптур на різноманітні теми: велике яблуко, фотограф, мотоцикл з коляскою, пара закоханих лебедів, золота рибка, чарівна квітка та багато іншого, що дало можливість авторам виявити свою особистість.

Якщо вранці в день відкриття було холодно, то ближче до вечора потепліло. Люди питають, чи варто було взагалі робити скульптури, які вірогідно зникнуть за 2-3 дні. Але двадцять тон льоду та вісім днів напруженої праці варті моменту людської радості - відповідають організатори події. Як каже Папа Римський Франциск «не можна проповідувати Христа з сумним обличчям».

Вадим Дубодєлов ,

Суми


Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість

Розклад богослужінь

  Нд.: о 9:00  
    о 11:00  
    о 13.00 (англійською мовою)
  Пн.: о 18:00  
  Вт.: о 18:00 (на латині)
  Ср.: о 8:00  
  Чт.: о 18:00  
  Пт.: о 18:00  
  Сб.: о 8:00  Радіо МаріяВхід