• Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками... Дух Святий зійде на тебе й отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.
    [Лука 1:28, 35]”
    Детальніше...
Новини

Душпастирський Лист на Великій Піст 2014 року

Оцініть новину
(1 Vote)
Sunday, 02 March, 2014

Улюблені  у Христі страждаючому ради нашого спасіння Брати та Сестри!

Як що року Церква закликає нас до гідного приготування нашої душі для зустрічі з Воскреслим Господом. Радісно святкуємо та співаємо Алілуя  у часі Великодніх Свят.

Радість ця є велика та правдива тільки тоді, коли маємо чисте серце. Усі ми мешканці Землі відчуваємо наслідки гріха наших прабатьків Адама та Єви. Вони мали все на землі та могли оглядати самого Бога Творця, але диявол котрий є противником добра та ладу підступно намовив наших прабатьків залишити Бога Творця. Наслідки цього вчинку перших людей відчуваємо ми діти цієї землі тому, що бракує нам живого контакту з Нашим Господом. В Літургії Церкви можемо переживати ціле наше життя тимчасове та осягнути життя вічне. Час Великого Посту дає нам нагоду пізнати нашу слабкість та грішність. Тоді беремо участь у парафіяльних реколекціях  та приступаємо до таїнства примирення, до чого остатнім часом закликає Святіший Отець Франциск. Як говорить Папа не біймося священика котрий сповідає, бо він замінює самого Христа.  

Як що року розпочнемо час приготування для гідного пережиття часу покути та роздумів яким є Великий Піст. У кожну Попільну Середу, цього року припадає на 5 березня, прийдімо до наших храмів  та каплиць. Схилімо тоді наші голови на знак покаяння та приймімо попіл, який пригадає нам про нашу  мізерність. Розпочнімо тоді  щиру молитву,  чинімо християнські діла милосердя та покуту. Бо у Попільну Середу почуємо з уст пророка Йоіла “роздирайте ваші серця а не одяг”. А сам Господь в Євангелії закличе нас до того,щоб усі вчинки милосердя та молитву не чинити на показ, як це робили фарисеї  та законовчителі , але у тиші свого серця. Людина коли чинить все у присутності Бога має можливість роздумувати над собою.  Такий спосіб є важкий до виконання, але приносить нагороду самого Бога. Таким принципом християнського життя повинен керуватися кожен віруючий, не тільки під час Великого Посту, але у цілому своєму житті. Церква пропонує нам традиційні молебні у переживані страстей Господніх з яких вчимося переживати  наші щоденні  біль та труднощі.

Людина яка часто чинить усе на показ, не має можливості зрозуміти свого чину, бо прикриває її блиск телекамер, газетні статі, чи оплески суспільства. У такий спосіб легко чинити навіть добрі діла, але це не дає внутрішнього та глибокого  задоволення, тільки задоволення що швидко проминає.

У харківському кафедральному Соборі 14 лютого цього року висвячуючи на священика  одного диякона для нашої дієцезії, наступний диякон має бути висвячений 31 травня для душпастирського служіння для Вас. У проповіді з цієї нагоди я сказав, що у Духовних Семінаріях де навчались наші диякони звільниться два місця, тому потрібно щоб ці місця були зайнятими новими кандидатами до священства. Кожен слуга вівтаря вибирається з народу, завдяки їх молитві. Сам Господь заохочує нас до молитви про нові покликання, коли говорить :- “ Жнива великі, а робітників мало, просіть Господаря жнив, щоб послав робітників на свої жнива”. Як віруючі християни знаємо, що кожне покликання священицьке, покликання монаше, чоловіче чи жіноче потрібно вимолити. Не можливо купити священства, чи монашого покликання, як це можливо зробити у світських справах.

Господь Христос, Верховний Первосвященик, вибирає кандидатів з наших християнських  родин, тому молимося, щоб ці родини не боялися давати нового життя наступним дітям. Потрібна допомога як матеріальна  так і духовна,  для родин, котрі можуть народити наступну дитину для нашої радості. Пам’ятаймо, що кожна новонароджена дитина є радістю та надією, не тільки для самої родини, але також для Церкви та суспільства. Завдяки нашій допомозі в утриманні та вихованні молодого покоління християн, можемо допомогти батькам у вихованні молодого покоління. Багато небезпек загрожує життю наших родин у ХХІ столітті, тому Папа Франциск проголосив 2014 рік Роком Родини. Єпископські Конференції з усього світу надіслали свої спостереження  на Синод Єпископів, який відбудеться у жовтні цього року у Римі. Ми християни  повинні керуватися тими принципами які випливають з Євангелії, яка вже понад дві тисячі років формує нас. Людина що у щоденному керується Євангелію завжди жила спокійно на цій Землі. Сьогодні СМІ не підтримують позитивні цінності, однак лише його деморалізують. Молоде покоління повинно брати приклад з християнського життя  своїх батьків. Батьки, бабці та  дідусі прикладіть усяке зусилля, щоб знайти час для релігійного виховання своїх дітей та внуків, а це колись стане для Вас найбільшим задоволенням та нагородою вічного життя.

Священики нашої молодої дієцезії харківська – запорізької служать Церкві поза її межами. Один священик навчається у Римі, другий є директором Радіо Марія у Києві, а третій є місійним священиком Неокатехуменальної Дороги на Закарпатті .

На сьогодні наша дієцезія має 4 семінаристів, один з них навчається у Львові, інші 3 навчаються у Городку на Поділі. Однак дієцезія відчуває не достаток священиків у парафіях, де конче необхідний є священик для душпастирської праці вірним. Потрібно священика у Торезі, Краматорську, та у травні місяці повертається священик у Польщу з Красноармійська, також потрібно священика на новоствореній парафії у Донецьку. Артемівськ та Слов’янськ обслуговує 79 річний священик, котрий потребує допомоги співбрата священика. Ситуація вельми поважна, але ваша молитва повна довіри може випросити у Господаря Жнив святих та відважних священиків. Склалася така традиція у нашій дієцезії, що на закінчення кожної Святої Меси  молимося про численні та святі покликання до священства та монашого життя. В часі цих щоденних молитов просіть про священиків, котрі будуть звершувати для Вас святі Тайни, та навчати правд католицької віри. Просіть гаряче про монахинь та монахів, котрі навчатимуть Ваших дітей та молодь та чинитимуть діла милосердя для найбільш потребуючих.

Причиною великої радості для нашої Дієцезії буде ХLІІІ пленарне засідання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України за участю  Апостольського Нунція в Україні Архієпископа  Томаса Едварда Галіксона. Що року єпископська Конференція збирається двічі в різних Дієцезіях України, п’ять років тому ми мали можливість прийняти ЇЇ у Запоріжжі. Ввіряю вашій молитовній пам’яті  дорогих наших Пастирів, щоб за прикладом покровителів нашої Дієцезії святих Кирила та Мефодія, вміли передавати правду віри сучасному світові.

На ці важливі дні у Вашому релігійному житті, дні задуми  над своїм рішенням увійти на дорогу святості, ми Ваші Єпископи уділяємо Вам Дорогі наші Дієцез?яни пастирське благословення в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь

    

+ Ян Собіло                   + Мар'ян Бучек  

 

Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість

Розклад богослужінь

  Нд.: о 9:00  
    о 11:00  
    о 13.00 (англійською мовою)
  Пн.: о 18:00  
  Вт.: о 18:00 (на латині)
  Ср.: о 8:00  
  Чт.: о 18:00  
  Пт.: о 18:00  
  Сб.: о 8:00  Радіо МаріяВхід